Surowiec w postaci korka wytwarzany jest z kory śródziemnomorskiego dębu korkowego. Czynność pozyskiwania surowca odbywa się poprzez zrywanie kory z drzewa. Specjaliści dokonują tego, co ok. 9 lat. Korek znany jest od wieków. Już w starożytności jego właściwości były bardzo cenione. Dziś produkuje się z niego wiele materiałów, które mają zastosowanie m.in. w budownictwie, przemyśle maszynowym, w obuwnictwie, modelarstwie oraz w motoryzacji. Najczęściej wykorzystuje się arkusze korkowe, rolki korkowe, korek ścienny oraz korek samoprzylepny.
dartscheibe

Korek w pomieszczeniu typu wiatrołap

Wiatrołap jest charakterystycznym pomieszczeniem w domu. Zwykle panuje tam niższa temperatura i często pojawia się wilgoć. Dlatego należy skutecznie zabezpieczyć to pomieszczenie. W tym wypadku szczególnie polecany jest korek. Dlaczego? Otóż surowiec jest w pełni odporny na wilgoć. Nie chłonie zapachów ani pary. Co więcej, posiada bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.
Z dostępnych materiałów na bazie korka wykorzystuje się np. arkusze korkowe, które można zamontować pod tynk, listwy z korka, a także rolki korkowe na podłogę. Szeroki wybór znajduje się na stronie: https://korkrollen.de kork Trittschalldämmung.
korkrollen

Zastosowanie korka w łazience

Łazienki również charakteryzują się dużą tendencją do pojawiania się wilgoci. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie korka. Materiały korkowe są wodoodporne, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że np. przemokną. Korek może być zastosowany na podłogę, która będzie ciepła i bardzo przyjemna dla stóp. Trwałość materiału niewątpliwie przemawia na jego korzyść. Niektórzy wykorzystują też antypoślizgowe podkładki z korka pod prysznic.

Korek nie występuje wyłącznie w postaci materiałów budowlanych. To także galanteria, akcesoria dekoracyjne oraz wszelkiego rodzaju podkładki np. w przemyśle maszynowym. Znane są też tablice korkowe, które skutecznie przypominają nam o wielu ważnych sprawach. Dlatego, gdyby nie korek, codzienne życie byłoby wręcz pozbawione luksusu.