W ciągu renowacji domu poleciałem z drabiny w wyniku czego okaleczyłem kość nogi. Na nieszczęście potrzebowałem pojechać na pogotowie i byłem pewny, że zostanę zobligowany do włożenia sztywnego opatrunku. Po 7 tygodniach, kiedy już mogłem poruszać się bez gipsu okazało się, iż w dalszym ciągu boli mnie kolano. Doktór zakomunikował, iż złamanie było spore, więc zapewne potrzebna stanie się terapia rehabilitacyjna.

Zamierzyłem z tej usługi zrobić użytek w wyniku tego zapisałem się na rehabilitację organizowaną przez gabinet rehabilitacyjny w mej miejscowości. Już po dwóch tygodniach poczułem widoczną poprawę, pomimo tego fizjoterapeuta orzekł, iż terapie nie do końca zniosą mój problem z chodzeniem. Istotne jest żeby podczas, gdy bywam w domu oraz przechadzam się trzymać usztywnioną kończynę. Najkorzystniejszym założeniem będzie stabilizacja stawu z wykorzystaniem ortezy. Nie miałem pojęcia co to jest orteza, a terapeuta wyklarował mi, że jest to szczególna ortopedyczna proteza, jaka usztywnia staw kolanowy. Mogłaby zastępować gips gdyby doszło do zwichnięcia stawu a przez to wspomaga by powrócić do pierwotnego stanu. Fizjoterapeuta dopowiedział, iż ten produkt będę w stanie nabyć w sklepach medycznych.

Wyszukałem właściwy sklep Zdrowie

Chciałem możliwie najszybciej nabyć ortezę. Wiedziałem, że takowe podejście wspomoże mnie aby wrócić do kompletnej ruchliwości. Nie wiedziałem, w którym miejscu wyszukiwać sklepu ze sprzętem medycznym. Pragnąłem, aby sklep medyczny był położony w Krakowie, niedaleko mego osiedla, tym samym wpisałem w Google frazę sklep ortopedyczny kraków. Wyszukałem rekomendowany przez dużą liczbę osób sklep Zdrowie. Poprosiłem współmałżonkę by mnie przywiozła do niego, dlatego że wciąż miałem kłopoty z jechaniem autem. W sklepie zaproponowano mi dobraną ortezę tudzież pokazano jakim sposobem ją używać. Ponadto zdobyłem bonifikatę na jej zakupienie. Handlowcy okazali się niesłychanie uczynni, oferowali mej osobie podpowiedzi i wyróżniali się fachową znajomością tematu.

Błyskawiczna kuracja nogi

Zaplanowałem, iż zdołam wkładać ortezę gdy się poruszam no i natychmiast zanotowałem progres. Już po miesiącu napór wydawał się w dużej mierze mniejszy. Na kuracji wykonywałem niezmiernie wielki progres. W końcu po trzech miesiącach sfinalizowałem rehabilitację a dodatkowo zaprzestałem nosić ortezę. Kończyna dolna wspaniale się zregenerowała. Byłem gotów truchtać, kierować samochodem i skakać. Jestem zadowolony, iż kupiłem stabilizator kończyny w sklepie medycznym w Krakowie, gdybym tego nie zrobił nie uzyskałbym kompletnej ruchliwości.