Kiedy w brzuchu pusto, a do domu daleko, doskonałym wyborem jest pizza sosnowiec. Miejsce to zyskuje same dobre noty. Dlaczego? Na pewno główną przyczyną jest wyborny smak serwowanych tam dań. W połączeniu z czarującym klimatem, zyskuje tytuł miejsca niemal kultowego. Sporym atutem, są także niskie ceny i wysoka jakość dań. Które danie jest zamawiane najczęściej? Jest to rzecz jasna pizza. Od dłuższego czasu gości w polskich żołądkach, gwarantując nam odrobinę egzotyki prosto z Neapolu.

pizza widelcem
Skąd pochodzi przepis na ten znany i lubiany przysmak? Otóż, zacznijmy od nazwy – słowo pizza pochodzi od łacińskiego picea. Znaczy to „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najpopularniejszą wersją tego przysmaku, jest rzecz jasna „Margherita”. Jej nazwa wywodzi się Małgorzaty Sabaudzkiej, dawnej królowej Włoch. Opowieść głosi, że na jej cześć wymyślona została pierwsza współczesna pizza. Jej głównymi komponentami, było ciasto, bazylia, ser mozarella i pomidory. Kolorystyka flagi kraju przekonała Włochów. Ale z pewnością każdy z miłośników kulinariów wie, że określenie „pizza” stosowane było już w XIX wieku. Jednak w owym czasie oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A prymitywna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był o wiele wcześniej.
Obecnie znanych jest o wiele więcej rodzajów. Chociażby pizza sycylijska czy Foccacia. Ludzie na całym świecie kochają tą potrawę tak bardzo, że 9 lutego celebrują Dzień Pizzy. I mimo faktu, że nie jest ona trudna w upichceniu, większość smakoszy raczy się nią w różnej maści lokalach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA spożywa ten przysmak aż 30 razy do roku! Gdy chcemy poczuć się jak w neapolitańskiej pizzerii wybór jest prosty. Jest to pizza sosnowiec. Zasmakujemy tam nie tylko pizzy, lecz także innych, wspaniałych dań.
pizza z serem
Jeśli poszukujesz wybornej restauracji polecamy aby udać się na stronę internetową www.torinoszczecin.pl. Smaczne potrawy jak i również liczne promocje uczynią, że na 100% wybierzesz jakąś pyszność dla Twych kubków smakowych.
pizza ze szpinakiem