Korek od wielu lat stosowany jest jako pokrycie podłogowe i ścienne. Posiada on szereg właściwości, których nie uzyskał dotąd żaden inny surowiec. Jest wodoodporny, łatwy do czyszczenia, hipoalergiczny, odporny na pleśń i zapachy, trwały, ognioodporny, a także lekki i delikatny w dotyku. Korek jest pozyskiwany z dębu korkowego, którego kora samoistnie narasta. Można więc powiedzieć, że jest to naturalny i całkowicie odnawialny “zielony” surowiec, który umożliwia zalesianie obszarów objętych ryzykiem pustynnienia. Korek jako surowiec naturalny i w 100% ekologiczny, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu. W całości podlega recyklingowi, a podczas spalania nie wytwarza toksycznych gazów.

Korek, dzięki tak wielu niespotykanym właściwościom, znalazł zastosowanie w niejednej branży. Jest świetnym surowcem wykorzystywanym w budownictwie, rybołówstwie, lotnictwie, sporcie, a także w branży modelarskiej, reklamowej czy obuwniczej. Z korka wytwarza się wiele produktów, które posiadają unikalne właściwości. Jednym z nich jest korek samoprzylepny, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, np. przy wykonaniu izolacji akustycznej lub termoizolacji ściany.
pepper

Szybkie i bezproblemowe rozwiązanie na ścianę z korka samoprzylepnego

Korek samoprzylepny sprawdzi się idealnie przy gładkich jak i chropowatych powierzchniach. W zależności od formatu korka, który znajdziemy na stronie cork24.co.uk/30-adhesive-sheets, możemy zastosować go jako np. tablicę korkową lub jako ochronę przed hałasami dobiegającymi zza ściany. Korek samoprzylepny jest niezwykłym materiałem, bardzo łatwym w montażu, który jest prosty i szybki. Można go zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Jest wyposażony w bardzo mocny i trwały klej. Musimy tylko zadbać o czyste i niepylące podłoże. Korek samoprzylepny jest niezwykle łatwy w obróbce dzięki temu, że jest elastyczny i miękki. Różne grubości korka samoprzylepnego sprawiają, że jest wielofunkcyjny i praktyczny. Możemy wyróżnić:
wall cork

  • korek średnioziarnisty samoprzylepny, który świetnie sprawdzi przy wykonaniu powierzchni, na których przypniemy np. różnego rodzaju informacje. Dzięki temu, że jest elastyczny i odporny na kruszenie, świetnie sprawdzi się w gablotach czy jako ścienne tablice informacyjne.
  • korek gruboziarnisty posiada większą gęstość, dzięki czemu jest świetnym materiałem w izolacji akustycznej i termoizolacji. Przyklejony bezpośrednio do ściany będzie idealnym materiałem, który wyeliminuje dźwięki powietrzne dochodzące zza ściany.
  • korek samoprzylepny drobnoziarnisty jest świetnym surowcem do wyrobu formatek, podkładek i różnego rodzaju wykrojów. Jest bardzo elastyczny i posiada gładką powierzchnię. Dzięki odporności na kruszenie, świetnie sprawdza się przy szlifowaniu, krojeniu czy grawerowaniu.

Warstwa klejąca korka pozwoli na uniknięcie wykonywania w ścianach otworów na kołki czy gwoździe. Dodatkowo korek samoprzylepny jest estetyczny, wielofunkcyjny i miły dla oka. Użycie tego materiału sprawi, że każdy montaż na ścianie będzie czysty, bezproblemowy, a przede wszystkim szybki.color cork