Kredyt dla żaka to produkt finansowy skierowany do wszystkich studentów, którzy rozpoczęli naukę na uczelniach wyższych przed ukończeniem dwudziestu pięciu lat. Na polskim rynku znalazły swoje miejsce parę lat temu, jednak bardzo wiele studentów się na nie decyduje. Nie każdy student może oczekiwać pomocy finansowej ze strony rodziców, czy też ma możliwość rozpoczęcia pracy w trakcie studiów, w szczególności jeżeli studiuje dziennie. W takich sytuacjach właśnie idealnym rozwiązaniem może okazać się kredyt studencki.

Środki, które mogą dostawać studenci przez okres studiowania po ich skończeniu trzeba oddać, aczkolwiek oprocentowanie ich wydaje się dość niskie i korzystne. Można sprawdzić ranking chwilówki. Spłata zadłużenia rozpoczyna się dwa lata po skończeniu edukacji. W trakcie studiowania, a także przez dwuletni okres karencji odsetki naliczane przez bank pokrywa państwo. Należy również wiedzieć o jednej niebagatelnej kwestii: każdy student, który znajduje się w grupie pięciu najlepszych studentów kończących uczelnię w określonym roku, może ubiegać się o umorzenie części kredytu. Nie można jednak zapominać, że przerwanie studiów będzie wiązać się z koniecznością natychmiastowej spłaty posiadanego długu. Jeśli jednak spotyka nas bardzo skomplikowana sytuacja finansowa, kredyt może zostać umorzony.

O kredyt studencki mogą starać się zarówno studenci dzienni, zaoczni, a także wieczorowi każdego typu uczelni – zarówno państwowych, jak i niepublicznych. Warto zainteresować się tego rodzaju produktem finansowym, gdyż dla wielu osób rozpoczynających naukę na wyższej uczelni, może być to jedyna i bardzo korzysta możliwość na kontynuacje edukacji. Decyzję o staraniu się o kredyt trzeba jednak podjąć odpowiedzialnie.